Przedmiot działania i kompetencje 

     Jesteśmy dumni , że w ciągu tych wszystkich  lat prężnie działamy, rozwijamy się i kształcimy młodzież wypracowanym systemem, kładącym nacisk  na patriotyzm i świadomość europejską. Możemy ponadto poszczycić się bardzo dobrą opinią w środowisku  szkolnym .

    NASZA SZKOŁA mieści się w budynku, tworzącym układ kostek połączonych wielofunkcyjnym forum zaadoptowanym na świetlicę. Mamy zaciszne patio, gdzie dzieci w czasie przerw spędzają czas a dzieci świetlicowe wychodzą się bawić. Cały obiekt jest  monitorowany przez 24 godz.         Przeszklony łącznik prowadzi do hali sportowej, której doskonałe wyposażenie umożliwia bezpieczny  i atrakcyjny w formie ruch fizyczny.W szkole znajduje się pracownia komputerowa oraz czytelnia multimedialna finansowane z EFS.

      Oferują one nowoczesny sprzęt – drukarki, skanery, kopiarki oraz tablicę interaktywną, jak również różnorodne oprogramowanie edukacyjne, ułatwiające naukę i zapewniające rozrywkę  w czasie przerw oraz po zajęciach lekcyjnych.Szkoła osiąga wysoki  poziom kształcenia potwierdzony wynikami uczniów w zewnętrznym egzaminie kl. VI, nagrodami i wyróżnieniami w licznych olimpiadach,  konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Kadra pedagogiczna to osoby doskonale przygotowane do pracy z dziećmi, co przekłada się  na owocny rozwój i sukcesy uczniów.

     Kadrę pedagogiczną wspierają PEDAGODZY, gotowi zawsze służyć swoją pomocą uczniom i rodzicom. Prowadzą szereg indywidualnych zajęć wspierających, profilaktycznych. Współpracują  z instytucjami specjalistycznymi m.in.  Stowarzyszeniem „Bliżej Dziecka„ . Pokój pedagoga to kolorowe miejsce w samym centrum szkoły, w którym jest ktoś, kto CHCE wysłuchać, doradzić, spędzić z Tobą czas…

        W  TRADYCJI  NASZEJ  SZKOŁY   jest organizowanie takich uroczystości jak:

v     Ślubowanie klas I

v     Festiwal teatralny

v     Dzień babci i dziadka

v     Zdrowo i bezpiecznie

v     Bal karnawałowy

v     Jasełka

v     Rocznicy  śmierci Jana Pawła II

v     Koncert z okazji Dnia Niepodległości I wiele innych.

 Nawiązaliśmy również  współpracę  z teatrem Wertep.

                Naszym uczniom oferujemy ciekawe BEZPŁATNE  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci. Proponujemy:  koło: językowe, plastyczne, muzyczne, ekologiczne i teatralne, zabawy sportowe, chór, wycieczki tematyczne. Ponadto również zapewniamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze: logopedia i reedukacja.

                     Program szkoły zapewnia od klasy I obowiązkową naukę języka angielskiego. Proponujemy też naukę języka rosyjskiego.

 
Jednostka: Szkoła Podstawowa Nr 310 im. Michała Byliny w Warszawie, Kategoria: Przedmiot działania i kompetencje, Autor dokumentu: Jacek Strzyżewski, Data stworzenia: 2009-06-05 15:35:00, Udestępniający: Tomasz Jarczynski, Data udestępnienia: 2009-06-05 15:44:09, Ostatnia modyfikacja: 2010-10-11 12:02:12, Ilość odsłon: 1334