Małe Zakrzewiaki 

W roku 2018/2019 Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie brało udział w projekcie grantowym finansowanym przez LGD „Razem dla Radomki” polegającemu na stworzeniu przez Przedszkole dziecięcego zespołu ludowego „Małe Zakrzewiaki”, zakupieniu strojów
i organizacji warsztatów muzycznych.

 
Jednostka: Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie, Kategoria: Przedmiot Działalności i Kompetencje, Autor dokumentu: Barbara Ślusarczyk, Data stworzenia: 2019-11-19 09:16:00, Udestępniający: Barbara Ślusarczyk, Data udestępnienia: 2020-10-14 10:58:34, Ostatnia modyfikacja: 2020-10-14 10:58:34, Ilość odsłon: 122

Przedmiot działania i kompetencje 

Nasze przedszkole jest jedyną w gminie placówką troszcząca się o edukację najmłodszych.

Oferta edukacyjna obejmuje dzieci 3,4,5 i 6-letnie. Szczególną uwagę zwracamy na pomyślny przebieg procesu adaptacyjnego 3latków i dzieci uczęszczających do przedszkola po raz pierwszy.

Dokładamy wszelkich starań, by do minimum zniwelować stres spowodowany rozłąką z najbliższymi. Zapewniamy troskliwą opiekę i edukację w przyjaznej dziecku atmosferze.

W pracy wykorzystujemy ciekawe pakiety edukacyjne oraz nowatorskie metody, dzięki którym zapewniamy każdemu dziecku możliwość odnoszenia sukcesów i czerpania radości z nowych umiejętności.

Nauczamy przede wszystkim poprzez działanie i doświadczenie, adekwatnie do wieku i potrzeb dzieci.

Dbamy o rozwijanie zainteresowań naszych podopiecznych, wydobywamy nie ukazywane dotąd talenty, pomagamy przezwyciężyć nieśmiałość.

Dzięki uważnej obserwacji jesteśmy w stanie zdiagnozować różnorodne problemy utrudniające dziecku odnoszenie sukcesów w szkole i podjąć działania wspomagające. Zapewniamy opiekę logopedyczną, współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

Nauczamy i wychowujemy nasze przedszkolaki w oparciu o tradycyjne wartości. Szczególną uwagę przywiązujemy do uroczystości o charakterze patriotycznym, religijnym, a także rodzinnym. Inspirujemy nasze dzieci do działania i doświadczania poprzez uczestnictwo w ciekawych spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, wyjazdach integracyjnych, wycieczkach, warsztatach i konkursach.

1 stycznia 2012 roku w ramach projektu unijnego „ Szansa na równy start” została utworzona nowa grupa przedszkolna o nazwie „ Stokrotki”. Grupa liczy 25 dzieci  w wieku 3, 4 lat. Dzięki projektowi dzieci mają zapewnioną bezpłatną, 10 godzinną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, a także bezpłatne wyżywienie oraz wszystkie potrzebne przybory, sprzęt i zabawki dostosowane do potrzeb i wieku dzieci.

W ramach projektu wszystkie przedszkolaki mają zapewnione bezpłatne zajęcia dodatkowe takie jak: j. angielski, rytmika, a także zajęcia teatralne dla chętnych dzieci. Z pozyskanych funduszy zakupiony został nowy sprzęt RTV, komputer, kserokopiarka.

Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków realizujemy innowacyjny program,, Przygotowanie dzieci do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym’’. Przedszkole uczestniczy w wielu akcjach społecznych takich jak:

- Cała Polska czyta dzieciom

- Książka pod choinkę

- Adopcja serca

- Góra Grosza

Dysponujemy nowoczesnym, pięknym budynkiem w pełni odpowiadającym standardom XXI wieku. Znajduje się w nim 6 przestronnych, dobrze oświetlonych sal dydaktycznych z własną łazienką, nowocześnie wyposażoną kuchnią i stołówką oraz salą wielofunkcyjną. Dysponujemy również bezpiecznym i dobrze wyposażonym placem zabaw.

 
Jednostka: Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie, Kategoria: Przedmiot Działalności i Kompetencje, Autor dokumentu: Joanna Sawczuk, Data stworzenia: 2012-03-30 13:01:00, Udestępniający: Tomasz Jarczynski, Data udestępnienia: 2012-03-30 13:03:32, Ostatnia modyfikacja: 2012-03-30 13:03:32, Ilość odsłon: 1873