Nazwa
Szkoła Podstawowa nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu  
Ulica
Korczaka 1  
Kod
41-935  
Miejscowość
Bytom  
Telefon
322895317  
Fax
322895317  
Strona www
sp38.dbv.pl  
Opis

Dane teleadresowe:

Szkoły Podstawowej Nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu

ul. Korczaka 1; 41-935 Bytom

tel. (032)2895317 fax (032)2895317

email: spb38@poczta.onet.pl www.sp38.dbv.pl

dyrektor szkoły: mgr Maciej Biernacki

szesnastu nauczycieli pracuje w siedmiu oddziałach klasowych

Liczba uczniów w roku szkolnym 2010/2011 wynosi 157


W I Z J A

Szkoły Podstawowej Nr 38 im. Jana III Sobieskiego

w Bytomiu

SZKOŁA jak DOM w tym zawołaniu streszcza się WIZJA i MISJA szkoły. Uczniowie i rodzice oraz nauczyciele czują się w SP Nr 38 w jak w domu. Wszyscy się znamy, wspólnie pracujemy i spędzamy czas wolny. W szkole jesteśmy u siebie, jak w domu.

Szkoła Podstawowa Nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu, jest najmniejszą liczebnie szkołą w mieście. Położona w dzielnicy Sucha Góra, która jest enklawą dobrych tradycji i regionalizmu śląskiego. Posiadamy swoisty klimat, który streszcza się w określeniu Szkoła jak Dom. Wszyscy się znamy, nie ma anonimowości. Każdy troszczy się o drugiego. Każdy oddział klasowy ma swoją salę lekcyjną. Uczniowie uczą się języka angielskiego od pierwszej klasy. Podobnie informatyki w pracowni komputerowej z dziewięcioma stanowiskami. Nauczyciele posiadają kwalifikacje do nauczania dwóch lub trzech przedmiotów. W czasie ferii zimowych i letnich są organizowane dla dzieci z okolicy półkolonie z pełnym wyżywieniem oraz wycieczkami. W każdym miesiącu jeden dzień zagospodarowują uczniowie.

Budynek szkolny do roku 2014 będzie posiada nowe wejście do szkoły z przebieralnią, odnowione sale lekcyjne. Szkoła jest wyposażona w nową pracownię internetową i pracownię multimedialną. Obok budynku szkolnego funkcjonuje nowoczesna sala gimnastyczna z zapleczem boisk sportowych i placu zabaw dla dzieci.

W takich warunkach uczniowie są przygotowywani do podjęcia nauki w gimnazjum oraz do rozwijania swoich zainteresowań. Uczeń SP 38 w Bytomiu nie zapominając o swoich korzeniach i tradycji jest otwarty na prawdę, dobro i piękno oraz umie zaistnieć w nowym środowisku o coraz większym zasięgu europejskim.

MISJA SZKOŁY

  1. misja szkoły – edukacja w Szkole Podstawowej Nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu zapewnia uczniom rozwój osobowy przez:

  1. Nauczanie – jak się uczyć;

  2.   Praktyczne wykorzystywanie wiedzy;
  3. Zapewnianie poczucia bezpieczeństwa i rodzinny klimat;

CEL NACZELNY WYCHOWAWCZY:

Wspieranie w kształtowaniu ucznia:

  • przyjaznego, otwartego na świat, ludzi i wiedzę;

  • poszukującego prawdy, dobra i piękna w otaczającym świecie;

  • twórczo zaangażowanego w swój rozwój i odpowiedzialnego za siebie.

 
Redakcja
Maciej Biernacki     
Ostatnia zmiana
2010-11-22 13:48:48