Nazwa
Przedszkole Publiczne Nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu  
Ulica
ul. Sławięcicka 96b  
Kod
47-230  
Miejscowość
Kędzierzyn- Koźle  
Telefon
77 4834793  
Fax
77 4834793  
Strona www
www.bajkoweprzedszkole18.edupage.org  
Opis

Publiczne Przedszkole Nr 18 zwane „Bajkowym Przedszkolem” mieści się w dzielnicy Sławięcice. Posiadamy piękny ogród, a bliskość parku sprzyja pobytowi na świeżym powietrzu. Nasza placówka bardzo ściśle współpracuje z Zespołem Szkół Miejskich Nr 4 - uczestniczymy w akademiach, konkursach i imprezach organizowanych na terenie szkoły

Współpracujemy również z innymi instytucjami i organizacjami znajdującymi się na terenie naszej dzielnicy,  jak i miasta takimi jak: Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic, Gazeta Sławięcicka, Rada Osiedla, Ochotnicza Straż Pożarna w Sławięcicach, Nadleśnictwo, Szkoła Muzyczna, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna.

Otaczamy opieką wszyskie dzieci, rozwijamy ich talenty. Przedszkolaki uczestniczą w konkursach i imprezach miejskich jak i ogólnopolskich np. „Drzewko za butelkę", „Góra grosza". Jeździmy na koncerty do Szkoły Muzycznej, na filmy i przedstawienia teatralne. Każdego roku organizowane są wycieczki do gospodarstwa rolnego, Nadleśnictwa, Ochotniczej Straży Pożarnej, przychodni, biblioteki, pasieki. W przedszkolu organizowane są zajęcia z języka angielskiego opłacane przez rodziców, a dodatkowo nieodpłatne prowadzone jest przez nauczycielki kółko plastyczne i teatralne dla chętnych dzieci.

Wszyscy dobrze czujemy się w przedszkolu. Dzieci są radośnie nastawione do świata, optymistyczne, potrafiące radzić sobie w trudnych sytuacjach, znające swoje mocne strony. Sprzyjają temu ciekawe formy zajęć, wykorzystywanie różnorodnych metod.

 
Redakcja
Tomasz Jarczynski   Agata Gabrysz     
Ostatnia zmiana
2011-02-23 16:44:47