W Polsce jest prawie 100 000 podmiotów zobowiązanych do prowadzenia biuletynu informacji publicznej. Aktualnie niecałe 10% podmiotów należycie wypełnia ten obowiązek. Głównym problemem, szczególnie dla małych jednostek jest brak wiedzy jak założyć i jak prowadzić biuletyn informacji publicznej.

Nasza jednostka stworzyła prosty w obsłudze serwis do prowadzenia biuletynów informacji publicznej. Wersja demonstracyjna (bez rejestracji w bip.gov.pl) jest dostępna za darmo. Rejestracja wymaga zapewnienia standardów usługi i kosztuje rocznie 500 zł (umowa hostingowa). Nasza jednostka oferuje też usługę redagowania biuletynów na rzecz zainteresowanych podmiotów, która kosztuje 1000 zł rocznie (umowa redagowania). Usługa redagowania jest najbardziej poszukiwana, ponieważ całkowicie rozwiązuje problem udostępniania informacji i zdejmuje ten uciążliwy obowiązek z działu administracji podmiotu.

Jeżeli jest Pani (Pan) redaktorem strony podmiotowej biuletynu informacji publicznej lub wie jak działa taka strona oraz jakie są wymagania ustawy z dnia 6 września 2001 o dostępie do informacji publicznej to jest Pani (Pan) idealną osobą, aby pomóc innym małym jednostkom w spełnianiu swoich zadań wynikających z ustawy i uchronić je przed poważnymi konsekwencjami zaniedbań w tym względzie.

Możemy zaproponować następującą ofertę współpracy:

  1. W przypadku wprowadzenia podstawowych danych na nasz portal biuletynów informacji publicznej oraz podpisania z nami umowy hostingowej przez wskazany podmiot wypłacimy 50 zł prowizji.
  2. W przypadku podpisania z nami umowy redagowania możemy wypłacić 350 zł rocznie za usługę redagowania strony dla zainteresowanego podmiotu.

Redagowanie biuletynu informacji publicznej nie jest ciężką pracą. W przypadku małych jednostek takich jak szkoły czy przedszkola informacje zmieniają się bardzo rzadko. Doświadczony redaktor jest bez problemu w stanie nadzorować treść nawet stu stron podmiotowych. Jesteśmy więc przekonani, że nasza oferta będzie atrakcyjna dla Pani (Pana) oraz dla podmiotów korzystających z naszych usług.

W przypadku zainteresowania lub pytań, prosimy o kontakt bezpośredni telefoniczny lub e-mailowy.

Biuletyn Informacji Publicznej Sp. z o.o.
ul. Algierska 18 B
03-977 Warszawa
tel. 22 672-83-51
email: kontakt@biuletyn.informacji.publicznej.com